Hozzávalók
- 3 fej hagyma
- kb. 10 dkg csicseriborsóliszt (helyette: sárgaborsóliszt, szójaliszt)
- kb. 5 dkg finomliszt
- kb. 5 dkg kukoricaliszt
- 1 teáskanál nigellamag
- 1 mokkáskanál kurkuma
- 1 mokkáskanál őrölt római kömény
- 1 mokkáskanál csípős pirospaprika
- késhegynyi asafoetida
- 1 teáskanál só
- 1 mokkáskanál sütőpor
- hideg víz
- sütéshez olaj
Elkészítés
A hagymákat félbe, majd hosszában vékony szeletekre vágtam. A tésztához való alapanyagokat és fűszereket szárazon elkevertem, majd apránként adagolt hideg vízzel folyós, de még nagyon sűrű tésztát készítettem belőlük. Minél hidegebb vizet használsz hozzá, annál sűrűbb lesz a tészta adott vízmennyiség mellett - ez a mostani, hagymával egyszerűen elkevert kivitelnél sokat nem számít, de ha tésztába mártogatott zöldségdarabokat készítesz, akkor a hideg tészta jobban megmarad a felületükön.Az eredeti indiai verzió tésztája csak csicseriborsóliszttel készül, ez azonban nálunk elég drága dolog. Én olcsításnak a fenti hozzávetőleges arányban egyéb lisztekkel szoktam keverni: a finomliszt tartást és tapadósságot ad neki, a kukoricaliszt pedig ropogósságot.
A kikevert tésztába beleszórtam a hagymaszeleteket, és összeforgattam az egészet. A keverék állás közben hígul, ahogy a só kivonja a hagymából a vizet. Tehát ha nem sütöd meg azonnal, akkor sűrűbbre készítsd a tésztát.
Serpenyőben olajat forrósítottam. A "rendes" kivitel úgy készül, hogy legalább három, de inkább öt centi mély olajban sülnek a csemegék, de sekély olajban is el lehet készíteni, ha laposra formázzuk őket. Most ezt tettem. A nagy lángon felforrósított olajba púpos evőkanálnyi adagokat kanalaztam a keverékből, és kicsit segítettem nekik kilapulni. Miután az egyik oldaluk kb. 2 percet sült, és a tetejük sem volt már nyers és folyós, megfordítottam őket. Ekkor lejjebb lehet venni a lángot, hogy a pakórák belseje is átsüljön, még mielőtt a külsejük megégne. További 2-3 perc után visszafordítottam őket az eredeti oldalukra, majd még egy perc sütés után papírtörlőre szedtem. A lángot ismét nagyra vettem, és jött a következő adag beleszaggatása.
A kisült pakórákat ebédre ettük főételként; köretnek spenótos rizst csináltam hozzá. Pontosabban a "spenót" valójában zsenge céklalevél volt. Olajon üvegesre pirítottam egy kis hagymát, adtam hozzá fokhagymát, majd a vékony csíkokra metélt céklaleveleket. A zöldet megfonnyasztottam, aztán belekevertem a sima sós vízben készre főzött rizsbe.
Ilyesmit már én is sütöttem, nagyon finom! Jó ötlet ez az "olcsósítás" :) A spenótos rizs szintén alkalmazott időnként, nekem ízlik!
VálaszTörlés