Hozzávalók
A tésztához- kb. 10 dkg csicseriborsóliszt
- 3-4 dkg búzaliszt
- 2-3 dkg kukoricaliszt
- 1 teáskanál só
- 1 mokkáskanál sütőpor
- 1 teáskanál nigellamag
- késhegynyi asafoetida
- 1 csapott mokkáskanál őrölt római kömény
- 1 csapott mokkáskanál kurkuma
- 1 csapott mokkáskanál őrölt koriander
- víz
- jalapeño paprika (vagy valami magyar erőspaprika)
- mángoldlevél (vagy spenót)
- vöröshagyma
- karfiol/brokkoli (érdemes kicsit előfőzni vagy gőzölni)
- krumpli (mindenképp előfőzve egy kicsit, 4-5 mm-es szeletekre vágva)
- cukkini vagy más tökféle
- padlizsán (érdemes előbb szeletelve lesózni, aztán kinyomkodni)
Elkészítés
A tésztához valókat simára kevertem annyi hideg vízzel, hogy sűrűn folyó, nyúlós tésztát kapjak. Sűrűségpróbának jó módszer egyszerűen azt nézni, hogy a keveréshez használt villán mennyire tapad meg, ha kiemelem az edényből. Ha megáll rajta, akkor túl sűrű; ha teljesen lefolyik, és csak egy vékony réteget hagy ott, akkor túl híg. Az a jó, ha 2-3 milliméter vastagon, egyenletesen belepi.Az erőspaprikákat hosszában félbevágtam úgy, hogy a hegyüknél egyben maradjanak, majd kiheréltem őket, akarom mondani, kikapartam az erük és a magjaik javát.
Időközben bő olajat forrósítottam, majd a paprikákat egyenként a masszába mártva az olajba dobáltam, és előbb nagy lángon, majd közepesre levéve 4-5 percig sütöttem őket, egyszerre akkora adagot csinálva, amennyi kényelmesen elfért a serpenyőben, nem ragadt össze, és nem hűtötte le nagyon az olajat.
Utána ugyanígy bántam el a mángoldlevelekkel is, csak rövidebb ideig sütöttem őket, hiszen mire a tésztájuk megsült, addigra bőven megfőttek maguk a levelek is.
A megmaradt tésztába beleszeleteltem egy fej vöröshagymát, összekutymákoltam, és kanállal az olajba szaggatva, majd kilapítva megsütöttem a plecsniket.
A pakórát jórészt egy hétvégi villásreggeli keretében fogyasztottuk el úgy, ahogy volt - friss paradicsomot, meg gyári majonézt (illúzióromboló, mi?) ettünk hozzá.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése